خودمونی

مشخصات

موارد دیگر
بیتا
69 پست

دنبال‌کنندگان

بیتا
hhh582.jpg بیتا
12- بیشتر علائم بیماری دیابت در آغاز ، نامحسوس هستند. بنابراین لازم است که با انجام آزمایشهای مرتب خون، از میزان قند خون خود آگاه شوید. اشخاص بالای 45 سال بایستی مرتب از میزان قند خون خود باخبر باشند. جوانان در صورت داشتن زمینه های مساعد کننده بیماری قند خون ، مانند چاقی ، استعداد فامیلی ، کلسترول و فشار خون بالا و ... بایستی مرتب میزان قند خود را آزمایش کنند.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
11- تنها زندگی نکنید،به ویژه خانمها.زنانی که تنها زندگی می کنند، 2.5 برابر بیشتر از زنان دیگر،احتمال ابتلا به بیماری دیابت را دارند.البته این امر بیشتر به شیوه زندگی و نوع تغذیه این خانمها مربوط می شود.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
10- سعی کنید از اضطراب و فشارهای روحی و عصبی بپرهیزید. آرامش روح و روان پیام آور سلامتی است.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
9- در غذاهای خود از ادویه جات به ویژه دارچین استفاده کنید.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
8- گوشت قرمز کم مصرف کنید.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
7- از غذاهای آماده و فست فودها بپرهیزید.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
6- شبها خوب و به میزان کافی بخوابید. میزان خواب بین 6 تا 8 ساعت کافی است. خواب طولانی بیش از 8 ساعت و خواب کوتاه کمتر از 5 ساعت خطر ابتلا به دیابت را زیاد می کند.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
5- قهوه زیاد بنوشید. البته از قهوه ای استفاده کنید که دارای کافئین باشد.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
4- سعی کنید در استفاده از غلات یک خبره و متخصص شوید. یعنی بایستی با توجه به راهنماییهای کارشناسان غذایی، غلاتی را که حاوی مقداری از انواع قندها باشند از رژیم غذایی خود حذف و یا کم مصرف کنید.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
3- روزانه تا می توانید پیاده روی کنید.حتی اگر وزن کم نکنید، این کار برایتان بسیار سودمند است. کسانی که در هفته 4 ساعت و یا هر روز نیم ساعت ورزش کنند،خطر ابتلا به دیابت را 80% کم می کنند.ورزش توان جذب انسولین بدن را افزایش می دهد که این امر نهایتاً به جذب بیشتر قند در سلولها کمک می کند.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
2- از سبزیجات و حبوبات و سالادهای مناسب در رژیم غذایی خود زیاد استفاده کنید. در سالادها استفاده از سرکه به میزان کافی توصیه می گردد.
بیتا
hhh582.jpg بیتا
نکاتی برای پیشگیری از دیابت 1- وزن خود را کنترل کنید. چاقی می تواند سرآغازی برای دیابت باشد.
بیتا
بیتا
ه)تلاوت قران تلاوت قرآن و انس با آن از طرف حضرت بسیار سفارش شده است و در قرآن و روایات بر روی آن تاکید شده است.
دیدگاه · 1397/11/2 - 20:02 در مذهبی ·
بیتا
بیتا
چگونه می توان رضایت امام مهدی (عج) را به دست آورد؟ رضایت آن بزرگوار فقط در سایه عمل به وین و اطاعت از دستورات خداوند امکان پذیر است.خداوند می فرماید:به درستی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند خدای رحمان دوستی ومحبت برای آنان قرار می دهد. برای نمونه به برخی ازآنها اشاره خواهیم کرد: الف) توجه به نماز به ویژه نماز اول وقت در نامه ای که از امام زمان (عج) صادر شده است: هیچ عملی بهتر از نماز بینی شیطان را به خاک نمی می مالد پس نمز بخوان وبینی او را به خاک بمال در کلام دیگری از ایشان چنین نقل شده است: از رحمت خدا به دور است کسی که نماز مغرب را تا پدیدار شدن ستارگان و نماز صبح را تا ناپدید شدن ستارگان به تاخیر اندازند.
دیدگاه · 1397/11/2 - 19:58 در مذهبی ·
بیتا
بیتا
یت‌الله العظمی سیستانی سؤال: گوش دادن به موسیقى چه مرد خواننده آن باشد وچه زن وهمچنین داخلى باشد ویا توسط خواننده هاى خارج از کشور باشد چه ایرانى باشد وچه به زبان غیر ایرانى چه حکمى دارد؟ پاسخ: اگرمناسب لهو ولعب باشد جایز نیست. سؤال: نظر حضرتعالى درمورد گوش دادن به موسیقى هاى اصیل سنتى چیست؟ پاسخ: اگر مناسب مجالس لهو و لعب (مجالس عیاشى وخوشگذرانى) باشد جایز نیست. آیت‌الله‌العظمی وحید خراسانی سؤال: آیا شنیدن موسیقی که ملایم یا غمگین است یعنی مناسب مجالس لهو و لعب نیست حرام است یا نه؟ پاسخ: استماع موسیقی که با آلات لهو مثل تار و پیانو و سنتور نواخته می‌شود، در صورتی‌که مناسب با مجالس لهو و لعب باشد حرام است و اگر مناسب با مجالس لهو و لعب نباشد بنابر احتیاط واجب جایز نیست، و استماع آنچه که با آلات مشترکه نواخته می‌شود، در صورتی‌که مناسب با مجالس لهو و لعب باشد جایز نیست. * آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی سؤال: حکم وسائل طرب از قبیل تار،‌ سه تار، سنتور، عود، تنبور، ‌قانون، قیچک، کمانچه، نی، تنبک، دف، پیانو، ویلا، کلارینت، فلوت، هورن، ترومپت و سازهای کوبه‌ای را بیان فرمایید؟ پاسخ: استفاده و
دیدگاه · 1397/11/2 - 19:57 در مذهبی ·
صفحات: 1 2 3 4 5

جامعه مجازی · طراحی وپشتیبانی توسط انصاری نیا آی ام ای آذری ها imiazariha

تصویر ثابت