بحث و مجموعه کامپیوتر و ترفندها و دنیای مجازی

کاربران گروه

مدیران گروه

کامپیوتر و ترفند ها

گروه عمومی · 4 کاربر · 41 پست
رزیتا
رزیتا
نمایش پسوند فایل‌ها سیستم‌عامل ویندوز در حالت پیش‌فرض، پسوند فایل‌ها را مخفی می‌کند. هکرها با سوء‌استفاده از همین ویژگی فایل‌های خطرناک را بر روی کامپیوتر قربانی کپی کرده و با انتخاب یک نام آشنا برای فایل‌ها، قربانی را فریب داده و ترغیب می‌کنند تا فایل‌ها را اجرا نماید.
رزیتا
رزیتا
فعال‌سازی ویژگی S.M.A.R.T بر روی ‌دیسک سخت S.M.A.R.T مخفف عبارت Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology است. این ویژگی به هارددرایو شما امکان می‌دهد، هرگونه خطا در عملکردش را ثبت و گزارش داده و به شما در تخمین زمان تعویض هارد کمک می‌کند. این ویژگی به راحتی از طریق بایوس (BIOS) رایانه قابل فعال‌سازی است.
رزیتا
رزیتا
تأیید پشتیبان‌گیری‌های انجام شده وقتی صحبت از پشتیبان‌گیری باشد، بسیاری از کاربران آن را فراموش یا به آینده موکول می‌کنند. اگر تنظیمات پشتیبان‌گیری را هم انجام داده باشید، لازم است به صورت دوره‌ای فولدر مقصد را بررسی و از پشتیبان‌گیری موفق اطمینان حاصل کنید.
رزیتا
رزیتا
پشتیبان‌گیری از فایل‌ها ما به شدت پشتیبان‌گیری از فایل‌ها را توصیه می‌کنیم. بهتر است یک هارد‌درایو اکسترنال برای ذخیره‌ داده‌ها داشته باشید. علاوه بر این برخورداری از یک نرم‌افزار پشتیبان‌گیری قوی و کارآمد نیز لازم است. نرم‌افزارهایی مانند SyncBackFree به خوبی از عهده پشتیبان‌گیری از فایل‌های مهم شما بر‌می‌آیند.
رزیتا
رزیتا
پاک‌ کردن اطلاعات از رایانه‌های قدیمی، پیش از فروش آن اگر قرار است رایانه‌ قدیمی خود را بفروشید، قبل از هر چیز، اطلاعات ذخیره شده بر روی آن را به صورت غیرقابل بازگشت پاک کنید. برای این کار از نرم‌افزارهایی مانند ERASER جهت پاک‌ کردن اطلاعات و نرم‌افزارهایی مانند (Nuke SE (DBAN برای نوشتن اطلاعات غیرواقعی بر روی درایو خالی استفاده کنید.
رزیتا
رزیتا
احتیاط هنگام مواجه با فایل‌های P2P سرویس‌های اشتراک فایل Peer-To-Peer یکی از بهترین مسیرهای ارسال فایل‌های آلوده به میلیون‌ها رایانه فعال هستند. فایل‌های آلوده، با نام‌های خاص و تحریک‌کننده برای حمله به رایانه قربانیان به اشتراک گذاشته می‌شوند. قبل از دانلود فایل‌ها از آلوده نبودن آن اطمینان حاصل کنید.
رزیتا
رزیتا
هکرها علاقه زیادی به حفره‌ها دارند. به خاطر همین مسأله توسعه‌دهندگان به طور مرتب درحال رفع ایراد و انتشار وصله‌های امنیتی هستند. فعال‌سازی ویژگی Windows Update و استفاده از آخرین نسخه نرم‌افزارها و آنتی‌ویروس‌ها کمک زیادی به حفظ امنیت داده‌های شما می‌کند.
رزیتا
رزیتا
جلوگیری از حمله‌های فیشینگ با استفاده از آخرین نسخه‌ مرورگرهای فایرفاکس، اپرا یا اینترنت اکسپلورر خود را در مقابل حمله فیشینگ محافظت کنید. این مرورگرها قبل از فراخوانی URLهای درخواستی، چندین بار آن‌ها را با لیست‌سیاه خود مقایسه می‌کنند.
رزیتا
رزیتا
قفل‌ کردن وقتی در اطراف شما افراد ناشناس وجود دارند و قرار است رایانه‌ خود را بر مدتی رها کنید، قفل کردن سیستم، ایده منطقی و خوبی محسوب می‌شود. برای اینکار از کلیدهای ترکیبی Windows Key + L استفاده کنید. در صورت تمایل Screen Saver را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که برای غیرفعال شدن نیازمند وارد کردن کلمه‌عبور باشد.
رزیتا
رزیتا
بالا بردن امنیت داده‌ها به کاربران کمک می‌کند تا در صورت وقوع اتفاق‌های ناخواسته مانند هک یا دسترسی غیرمجاز به رایانه، داده‌های مهم آن‌ها کمتر تهدید شوند. در این قسمت از سری «کوتاه اما کاربردی» با نکاتی برای افزایش امنیت داده‌های رایانه آشنا خواهیم شد.
رضا
images (2).jpg رضا
92P8-X586-U37R-VAE6-AR4G
رضا
images (2).jpg رضا
4VMU-X8BP-2FSH-AJNB-6X2K
رضا
images (2).jpg رضا
KNGR-XUXS-7CD9-TUMM-E5N8
رضا
images (2).jpg رضا
GGNX-X97B-TDF6-SVNH-DHBF
رضا
رضا
DF2D-X9B6-MBEN-PMNB-XNRE
صفحات: 1 2 3

جامعه مجازی · طراحی وپشتیبانی توسط انصاری نیا آی ام ای آذری ها imiazariha

تصویر ثابت